2018.gada nogalē notikušie pasākumi

2018.gadā Medumu pagastā notika daudzi patriotiski un Latvijas simtgades pasākumi, kā, piemēram, Tautas Saimes grāmatas izveidošana, fonda 1836 akcija “Izgaismo Latviju” un daudzi citi. Taču simtgades kulminācijas laiks bija rudens, kad sarkanbaltsarkanie karogi lepni un svinīgi plīvoja kopā ar vēju. Oktobrī un novembrī Tautas namā notika 3 pasākumi, kuri tika veltīti Latvijas simtgadei.

12.oktobrī notika Emīla Zilberta kamermūzikas cikla “No zobena Saule lēca” koncerts Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra Klasiskā kvarteta izpildījumā. Kamermūzikas cikla pamatā bija latviešu tautas dziesmu instrumentālās apdares un komponista oriģinālkompozīcijas par karavīra dzīves gaitu, sākot no dzimšanas, bērnības, līdz karā iešanai un nolemtajam liktenim. Ir jāatzīmē, ka šādas kvalitātes koncerta iespējams Medumu pagastā nebija sen – kā dēļ bija arī dubultprieks, ka NBS štāba orķestra Klasiskais kvartets izvēlējās sniegt šo koncertu tiešu Medumu pagasta Tautas namā.

10.novembrī notika Medumu pagasta seniori un viņu tuvākie pulcējās draudzīgā kompānijā Medumu pagasta Tautas namā pasākumā “Tas laiks, kurš manās atmiņās zied”. Sākumā tika baudīts Daugavpils Baltkrievu Kultūras centra kolektīva “Ļanok” dzīvespriecīgi un jestri sniegtais koncerts, taču turpmākajā pasākumā daļā seniori nodevās ne tikai dažām spēlēm, dejām un sarunām, bet arī paši nebija pret kopā nodziedāt dažas visiem zināmiem dziesmas, kuru starpā bija arī Medumu neoficiālā himna.

Vissvinīgākais pasākums notika 15. novembrī, kad Medumu pagasta iedzīvotāji pulcējās uz pasākumu veltītu Latvijas Republikas 100. gadadienai “Manai dzimtai tēvu” zumē, kura laikā notika svētku koncerts un tika pasniegtas pateicības tiem Medumu pagasta iedzīvotājiem, kuri ar savu darbību ir veikuši nozīmīgu ieguldījumu pagastā. Kopumā tika pasniegti 20 pateicības raksti.

Savukārt 2018. gads noslēdzās ar pasākumiem Ziemassvētku un Vecā gada pavadīšanas noskaņās. 28. decembra rīta pusē Medumu bērni un viņu vecāki pulcējās uz Ziemassvētku eglīti, kuras laikā tika rādīts pašveidots priekšnesums bērniem ar Medumu jauniešu līdzdalību, kā arī viņiem tika sniegta iespēja ne tikai parunāties ar Ziemassvētku vecīti, bet arī iegūt no viņa gardu un lielu dāvaniņu par labi padarītajiem darbiem pagājušajā gadā.

Taču jau vakarpusē bija sanākuši Medumu pagasta pieaugušāki iedzīvotāji, kuriem arī tika iespēja visa vakara garumā gan izdejoties, gan piedalīties dažādos konkursos, atrakcijās un vinnēt balvas.

Taču neskatoties uz 2018. gada sasniegumiem, raiti jau notiek 2019. gada kultūras dzīve, tāpēc tiekamies tuvākajos pasākumos!

 

Informāciju sagatavoja:
Elizabete Poddubnova
Medumu pagasta Tautas nama vadītāja