No 16. līdz 22. janvārim jaunieši var pieteikties vakancēm ikgadējai karjeras izglītības akcijai “Ēnu diena”, kas šogad norisināsies 15. februārī.  Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un četru līdz sešu stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties nākotnes profesiju.

Jau septīto gadu Ēnu dienā piedalās arī Daugavpils novada dome, šogad interesentiem piedāvājot ēnot 26 amatus – te būs iespēja iepazīt sporta, kultūras, sociālo lietu, arhitektūras, IT, personāla, sabiedrisko attiecību, audita, jaunatnes lietu, finanšu, juridisko lietu un citu jomu speciālistu darba ikdienu. Tāpat ir unikāla iespēja pieteikties sekot līdzi novada domes priekšsēdētājas Janīnas Jalinskas un pašvaldības izpilddirektores Vandas Kezikas gaitām.

Pieteikt savu kandidatūru var mājas lapā www.enudiena.lv. Pagājušajā gadā ĒNU DIENĀ 2016 piedalījās 1044 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 7491 vakanci, kas bija par 10 % vairāk nekā 2015. gadā. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 22 600 reģistrētu ēnotāju. ĒNU DIENĀ 2016 pieprasītākās profesijas bija radio diktors (361 pieteikums), programmētājs (335), gaisa kuģa stjuarts (297), fizioterapeits (274), žurnālists (245), ārsts (243), jurists (197), policijas inspektors (189), mākslinieks (184), pavārs (180). Savukārt lielākie ēnu devēji iepriekšējā gadā bija LR Saeima ar 224 vakancēm, Swedbank — 100 vakancēm, VUGD ar 80 vakancēm un Jelgavas pilsētas pašvaldība ar 65 ēnu vietām.

Jau no 16. janvāra izvērtē mājas lapā www.enudiena.lv pieejamās vakances un piesakies uz trīs izvēlētajām vakancēm, rakstot motivācijas vēstuli. Akcijā piedalīties tiek aicināti vecāko klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi.

Par piedalīšanos Ēnu dienā katram skolēnam tiks izsniegta Apliecinājuma zīme, kas kalpos gan kā attaisnojums stundu kavēšanai, gan kā novērtējums par Tavu dalību šajā akcijā, ko vēlāk vari pievienot savam CV.

Nolikums – http://enudiena.lv/media/uploads/nolikums_enu_diena_2017.pdf