Ozolu stādīšana akcijas “Augsim Latvijai” ietvaros

Ik ozola raženā stāvā,
Ik sudraba smildziņā sīkā,
Ik mākonī, kuplā un baltā,
Ik vilnī, ko izelpo jūra,
It visā, kas acis vien saista,
Es redzu, cik Dzimtene skaista.

Ar šiem skaistajiem vārdiem mēs uzsākām Daugavpils novada jauniešu akciju “Augsim Latvijai”. Pasākuma organizatori visiem klātesošajiem atgādināja, kāpēc, spītējot aukstajam laikam, mēs visi esam šeit savākušies. Katram iestādītajam ozolam bija sagatavots vimpelis, ar datumu un akcijas “Augsim Latvijai” nosaukumu, lai mēs vienmēr to atcerētos. Meitenes savērpa saites no triju krāsu auklām: dzeltenas, baltas un krēmkrāsas.

Tika organizēta viktorīna “Interesanti fakti par ozoliem”. Atcerējāmies ne tikai, ka ozols ir attēlots uz Medumu pagasta ģerboņa, bet arī citu Latvijas pilsētu un pagastu ģerboņos.

Sagatavošanās procesā uzgājām informāciju par konkursu “Eiropas gada koks – 2017”. Konkursa mērķis ir uzsvērt veco koku dabas un kultūras vērtību un atgādināt par nepieciešamību tos sargāt. Galvenais atlases kritērijs ir nevis skaistums, izmērs un vecums, bet gan koka stāsts un tā nozīme cilvēku dzīvē. Konkursa ietvaros tiek meklēti koki, kas ir pelnījuši kļūt par sabiedrības lepnumu. Pirmo vietu ieguva Polijā augošais ozols – Jozefs.

Mēs iestādot šos kokus, ceram, ka tie tiks loloti no paaudzes uz paaudzi un izaugs ar savu stāstu, kas būs svarīga visai sabiedrībai. Un, kas zin, varbūt kādreiz kļūs par konkursa “Eiropas gada koks” laureātu.