Atjaunotais ceļa posms Medumos

Satiksmes ministrs Uldis Augulis kopā ar būvniekiem, Daugavpils novada domes un VAS “Latvijas Valsts ceļi” vadību, svinīgi pārgriežot lentīti, atklāja rekonstruēto ceļa posmu uz valsts galvenā autoceļa A13 posmā no Medumiem līdz Lietuvas robežai (156,4.-163,05. km).

Būvdarbus posmā no Medumiem līdz Lietuvas robežai SIA Binders uzsāka pērn un šogad tos turpināja pēc tehnoloģiskā pārtraukuma. Projekta ietvaros izbūvēts jauns ceļš iepriekš nokalpojušās šosejas vietā. Posma rekonstrukcijas izmaksas ir 13,5 miljoni eiro, ko līdzfinansēja Kohēzijas fonds (KF).

Projekta ietvaros sakārtoti ceļu pieslēgumi un apgaismojums Medumu centrā. Veikti ievērojami zemes darbi: četros posmos liela apjoma atkūdrošana un apjomīgi ierakuma un uzbēruma darbi, izlīdzināts ceļa garenprofils, kas līdz šim bija ļoti nevienmērīgs. Atjaunotas arī sabiedriskā transporta pieturvietas. Nākamajā būvdarbu sezonā  plānots atjaunot autoceļa posmu no tagad rekonstruētā posma līdz Daugavpils pilsētas robežai.

“Tehniskais stāvoklis rādīja, ka šis posms ir viens no sliktākajiem visā valstī,” tā VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.” Paldies Eiropas Savienības līdzfinansējumam, kas ļāva mums šo ceļa posmu sakārtot. Šis ceļš ir Latvijas vizītkarte – vairs nav jākratās pa risām un bedrēm, jo ceļš ir sakārtots un drošs. Šobrīd jau ir izstrādāts tehniskais projekts nākamajam ceļa posmam līdz Daugavpilij, nākamnedēļ tiks izsludināta iepirkuma procedūru un nākamajā gadā tiks uzsākti būvniecības darbi.”

Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska norādīja, ka pašvaldība vienmēr ir cīnījusies par diviem ceļiem, kas ved uz Lietuvas un Baltkrievijas robežu. Domes vadība cer, ka darbi neapstāsies un tiks rekonstruēts arī atlikušais ceļa posms.

Jāatzīmē, ka Medumu ceļa izbūves laikā iedzīvotājiem nācās saskarties ar būtiskām neērtībām, jo šis ceļa posms nav apbraucams. Virzienā uz kaimiņvalsti, nācās stāvēt pie sešiem luksoforiem, tāpat neērtības radīja izdangātie ceļi un lielie dubļi, kas radās siltās ziemas dēļ. Medumu pagasta pārvaldes vadītājs Nikolajs Poltavecs gan atzīst, ka ar projektu ir ļoti apmierināts, priecē skaistās pieturas, modernās gājēju ietves un apgaismojums.

Kā komentēja Satiksmes ministrs Uldis Augulis, pateicoties Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumam, situācija uz valsts galvenajiem autoceļiem pamazām uzlabojas, tomēr darāmā vēl ir ļoti daudz. “Kā liecina prognozes, šī plānošanas periodā ceļiem pieejamie līdzekļi tiks apgūti jau 2018.gadā, un mums ir jādomā kā turpināt uzturēt visvairāk noslogotos autoceļus ļoti labā kvalitātē, un arī nodrošināt iedzīvotāju mobilitāti visos Latvijas reģionos bez Eiropas Savienības finansējuma,” tā U.Augulis. “Šobrīd ceļu renovāciju gaida puse no visiem valsts ceļiem. Lai to izdarītu, ir nepieciešami 4,5 miljardi eiro. Tāpēc esmu nodibinājis satiksmes ekspertu grupa, kas risinās jautājumu, kā mēs ar šo problēmu varam tikt galā. Ekspertu sagatavotie priekšlikumi par ilgtspējīgu finansējumu Latvijas ceļiem tuvākajā laikā tiks prezentēti valdībā.”

FOTOGALERIJA

Elza Timšāne