DAMBRETISTIEM GADS NOSLĒDZIES AR VLADIMIRA STOLSA I PIEMIŅAS TURNĪRU

Medumu pagasta kultūras namā 28.decembrī notika Vladimira Stolsa I piemiņas turnīrs 64 lauciņu dambretē ar 34 dambretistu piedalīšanos no Daugavpils novada un pilsētas, Jēkabpils, Līvāniem. Lietuvas Republiku pārstāvēja spēcīgākie dambretisti no Zarasiem, Utenas, Ukmerģes, Antažaves un Anikščajas. Sacensībās startēja 9 dambretes sporta meistari – 4 no Latvijas un 5 – no Lietuvas.—–

Uzvarētājs tika noteikts tikai spēļu devītajā pēdējā kārtā. Turnīrā tika izspēlētas 153 partijas. Pirmo vietu un Vladimira Stolsa piemiņas kausu izcīnīja Medumu komandas pārstāvis Vitālijs Kravcovs ar izcīnītājiem 7 punktiem no 9 iespējamiem. Otrajā un trešajā vietā ierindojās Lietuvas dambretisti. Otrajā vietā ir starptautiskās klases sporta meistars Valdas Veršulis no Anikščajas ar 6,5 punktiem un trešajā vietā dambretes meistars no Utenas Edmundas Starkus ar 6,5 punktiem. Dāmu konkurencē 1.vietu un piemiņas kausu ar 4,5 punktiem izcīnīja Marija Butkuviene no Ukmērģes. Otrajā un trešajā vietā Zarasu rajona dambretistes Oksana Matušova un Paula Džakija.

Medumu  pagasta  pārvaldes vadītājs Nikolajs Poltavecs un novada Sporta nodaļas vadītājs Eduards Lihoveckis pie Jaungada svētku eglītes uzvarētājiem pasniedza piemiņas kausus, medaļas, diplomus un balvas. Dalībnieki pateicās organizatoriem par teicamu sacensību sarīkošanu, garšīgajām kafijas un tējas pauzēm.

Medumu pagasta pārvalde un novada dambretes sekcija arī 2015. gadā rīkos Vladimira Stolsa pieminas turnīru. Vladimirs Stols bija daudzkārtējs Daugavpils rajona un  pilsētas, Latgales, Lietuvas  rajonu čempionātu un turnīru godalgoto vietu ieguvējs Vladimirs dzimis Medumu  pagastā 1949. gada 31. decembrī un pagājušā gada pavasarī aizgāja no dzīves pēc smagas slimības.