Daugavpils novada dienas

2014.gada 20.septembrī ar svinīgu koncertu un plašu gadatirgu noslēdzās Daugavpils novada dienas, kurās piedalījās arī Medumu pagasts.

Gadatirgū bija vienreizējā iespēja nogaršot mājražotāju prezentētos labumus: maizi, sieru, gaļu, mājas vīnu, dabīgās sulas, kā arī iegādāties dažādus izstrādājumus no koka, tekstila un keramikas—–. Koncerta programma skatītājus tuvāk iepazīstināja ar 4 pagastiem, kuriem šogad tika veltīta īpaša uzmanība – Kalkūni, Demene, Medumi un Svente. To pārstāvji uzstājās ar savu kultūras programmu, prezentējot pagastu. Medumu Tautas nama uzstāšanās skanēja sirsnīgas dziesmas, dejotas jautras tautas dejas, rādīti amizanti uzvedumi un stāsti par pagasta bagāto vēsturi. Šis nelielais priekšnesums tapis, pateicoties talantīgajam mūziķim Genriham Derukam, neticami skaistas balss īpašniecei Jekaterinai Lukašenokai, Medumu pamatskolas deju kolektīvam, enerģisko jauniešu biedrībai “Medumu Cerība” un Valerijai Kožimjakinai, kura veiksmīgi nospēlēja Sprīdīša lomu.

“Gardumu ielā” gadatirgus dalībniekiem Medumi piedāvāja sasildīties ar “tautas zupu” un nobaudīt sātīgo rasoļņiku. Biedrība “Medumu Cerība” piedalījās ar radošo darbnīcu, kurā iepazīstināja cilvēkus ar koka apdedzināšanu, piedāvāja iespēju izkrāsot un izveidot savu individuālo koka plāksnīti. Paši mazākie Daugavpils novada dienu dalībnieki labprāt izmantoja radošajās darbnīcas piedāvāto iespēju izkrāsot sejiņas un pat lielais gribētāju skaits netraucēja bērniem sagaidīt savu zīmējumu.

 Lūk tā – aizraujoši, krāsaini, jautri un piesātināti ir pagājušas Daugavpils novada dienas, atstājot patīkamas atmiņas  un pašus labākos iespaidus par koncerta programmu, gadatirgū piedāvāto produkciju, daudzpusīgu radošo darbnīcu aktivitāšu klāstu un neatkārtojamajiem un dažādajiem “Gardumu ielas” ēdieniem.