Drošāks internets sākas ar tevi

Drošāks internets sākas ar tevi!!!

11.februārī tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID2020) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Medumu pagasta bibliotēka pievienojas Vispasaules Drošākas interneta dienas atzīmēšanai. Nedēļas laikā no 10. līdz 14.februārim Medumu pagasta bibliotēkā norisinājās pasākumu cikls skolēniem par drošu uzvedību internetā. Katru dienu stundas laikā, skolēni no 4. līdz 9. klasei, pildīja testus un spēlēja spēles, tika veiktas diskusijas ar 8. klase skolēniem par drošu uzvedību internetā. Arī tika pievērsta uzmanība sociālām kampaņām internetā “Supervaroņi internetā” un interaktīvai spēlei par drošību internetā.

Daudzi skolēni ir pašpārliecināti un domā, ka viņiem ir viss zināms un nav no kā baidāties internetā, bet spēle un testi parādīja, ka  neskatoties uz it kā visaptverošām zināšanām, drošas interneta iemaņas skolēniem nav attīstītas. Viņi viegli uzķeras uz košiem reklāmas attēliem un skaļiem saukļiem pirkt. Bet laba ziņa, ka skolēniem ir labi attīstīta intuīcija un bieži vien tā viņiem palīdzēja risināt testus. Cerams, ka vajadzīgā brīdi tā arī palīdzēs skolēniem tikt vaļā no nepatikšanām internetā.

Sociālās kampaņas un projektus skolas vecuma bērniem var atrast internetā www.drossinternets.lv/lv/info/izglitojosas-speles-uzdevumi un tos var pildīt arī mājās. Pārbaudīt savu drošību internetā var arī pieaugušie.

Informāciju sagatavoja: Medumu pagasta bibliotekāre Jevgeņija Muštavinska