Dzejas dienas Medumu bibliotēkā

Jau vairāk nekā 50 gadus visā Latvijā tiek svinētas Dzejas dienas. Šogad tās norisinājās no 8. līdz 18. septembrim ar aicinājumu „Dzejas pavedina” – tās tika veltītas dzejai, kas iedvesmo uz atvērtību, jauniem meklējumiem, darbiem un nedarbiem.

Dzejas dienas tradicionāli tiek atzīmētas arī Medumu pagasta bibliotēkā un Medumu pamatskolā. To ietvaros bibliotēkas apmeklētāji varēja iepazīties ar grāmatu izstādi un piedalīties dzejas eksperimentu meistardarbnīcā.

9. septembrī skolēnu grupa apmeklēja Raiņa māju Berķenelē. Tika piedāvāts iestudējums „Spoki” pēc  J. Jaunsudrabiņa stāsta motīviem. Pēc  iestudējuma pasākuma dalībnieki kopā ar radošu komandu „Berķeneles kamoliņš ” piedalījās dažādās spēlēs, noklausījās dzejoļus, izmēģināja paši  veidot dzejoļus, noskatījās animācijas filmas pēc Raiņa dzejoļiem  bērniem.

No 13. līdz 16. septembrim pagasta bibliotēkā darbojās dzejas eksperimentu meistardarbnīca „Zīmēšu, veidošu, aplicēšu un …”. Jaunāko klašu skolēni klausījās un lasīja bērnu dzejoļus, zīmēja un veidoja no plastilīna. Piektās un septītās klases skolēni savas radošās spējas parādīja, veidojot dzejoļus kolāžā. Dzejas nedēļas noslēgumā astotās un devītās klases skolēni  mēģināja  paši kļūt par dzejniekiem. Vispirms skolotāja  A. Valdovska  iepazīstināja ar dzejnieka K. Skujenieka dzeju, tad jauniešiem tika piedāvāta iespēja noklausīties dzeju  autora izpildījumā un pašiem pamēģināt  sacerēt  dzejoļus ar iepriekš piedāvātiem palīgvārdiem.

Dzejas nedēļa tika pavadīta ļoti radoši un interesanti. Paldies visiem dalībniekiem un skolotājiem par radošu darbu un sadarbību.

Medumu pagasta bibliotēkas vadītāja Jeļena Stikāne.