Dzejas dienas Medumu pagasta bibliotēkā un skolā

  Šogad Dzejas dienas bija īpašas – tās bija veltītas Raiņa un Aspazijas 150.gadu jubilejai.

2015.gads Latvijā pasludināts par Raiņa un Aspazijas gadu. Medumu pagasta bibliotēkā un Medumu pamatskolā norisinājās dažādas aktivitātes. Pasākumi notika martā un aprīlī, un turpinās arī jaunajā mācību gadā – tika organizēti vairāki pasākumi septembrī. —–

Tradicionāli septembrī  bibliotēkā notiek Dzejas dienas. Šogad pie jaunākajiem lasītājiem ciemojās bērnu dzejnieks Staņislavs Volodjko. Tikšanās laikā dzejas autors lasīja bērniem savu dzeju un piedāvāja minēšanai mīklas. Dzejnieks mudināja bērnus lasīt grāmatas un piedalīties aktivitātēs.

Dzejas dienu laikā sadarbībā ar Medumu pamatskolu tika organizētas Raiņa daiļradei veltītas literārās stundas: „Lasīsim kopā Raiņa dzejoļus” (sākumskolas bērniem), „Dzejas dienu fenomens” (pamatskolas skolēniem). Skolēni deklamēja Raiņa dzejoļus, skatījās animācijas filmas un prezentāciju, kā arī atbildēja uz jautājumiem par Raiņa dzīvi un daiļradi. Aktīvākie svētku dalībnieki saņēma grāmatzīmes ar Raiņa vārdiem.

10.septembrī Medumu pamatskolas 2.klases skolniece Olga Petkune un 6.klases skolnieks Mārtiņš Duntavs piedalījās konkursā „Zelta sietiņš”, kas notika Berķenelē.

11.septembrī lasītāju grupa no Medumu pagasta bibliotēkas apmeklēja interesantu brīvdabas uzvedumu „…atmiņās iegāju te…” Raiņa mājā Berķenelē, kas bija veltīts Raiņa 150.gadu jubilejai.

Liels paldies bibliotēkas lasītājiem, skolotājiem, skolēniem par sagatavošanu un piedalīšanos Dzejas dienu pasākumos. Pateicamies arī pagasta pārvaldei par transporta nodrošināšanu.

Medumu pagasta bibliotekāre Jeļena Stikāne