Fotoizstāde „Teic – kur zeme skaistākā…”

Gatavojoties Latvijas simtgadei  Medumu pagasta bibliotēkā tika  atklāts fotogrāfiju izstāžu cikls   „Medumi fotogrāfijās 20.gs. sākumā, vidū, beigās un šodien”.    Pirmā fotoizstāde „Teic – kur zeme skaistākā…”   tika veltīta Medumu skaistākajām vietām. Izstādei savu fotogrāfiju kolekciju piedāvāja Medumu skolas bijušais skolotājs, tagad pensionārs, Medumu pastāvīgais iedzīvotājs Igors  Spoģis, kurš savās fotogrāfijās iemūžināja Medumu skaistākās vietas. Fotoizstādē var apskatīt vairāk kā  50 fotogrāfijas.

Izstādes atklāšanā piedalījās   skolēni, skolotāji un pagasta iedzīvotāji.  Skolotāja Miropija Petkune atzīmēja, ka  mēs  varam lepoties jau ar to, ka dzīvojām patiesi unikālajā  dabas stūrītī – Sēlijā,  Lietuvas pierobežā.  Medumus,  neapšaubāmi, var dēvēt par vienu no skaistākajām vietām Augšzemes novadā, kas  izceļas ar Medumu ezeraines dabas parku, gleznainām ainavām, pļavām un mežiem.

Ciemos uz   bibliotēku atnāca  arī Igora Spoģa sieva Anna Spoģe,  kura pastāstīja par sava  vīra vaļaspriekiem. Un viens no tiem bija fotografēšana . Savās fotogrāfijās viņš iemūžināja Medumu skaisto dabu. Spoģu ģimene Medumos dzīvo un strādā no sešdesmito gadu sākuma. Igoram  Spoģi patīk ne tikai fotografēt,  bet arī rakstīt dzejoļus, sēņot, strādāt dārzā. Pasākuma dalībnieki uzdeva Annai Spoģei jautājumus, uz kuriem viņa labprāt atbildēja. Tikšana noritēja labvēlīgā gaisotnē.

Fotoizstāde  „Teic – kur zeme skaistākā…”  turpinās. To var apskatīt Medumu pagasta    bibliotēkā līdz 15. februārim.

 

Tekstu sagatavoja Medumu pagasta bibliotēkas vadītāja Jeļena Stikāne.