GRĀMATU KARALIENE ir kronēta!

Priecājamies paziņot, ka konkurss “Mana grāmatu karaliene” ir noslēdzies. Konkursam tika iesniegtas 17 radošas atsauksmes par bērnu un jauniešu mīļākajām, aizraujošākajām un spilgtākajām 2021. gadā izlasītajām grāmatām.

Bibliotēkas apmeklētāju  uzdevums bija ārkārtīgi grūts, jo bērnu konkursa darbi skaidri parāda, cik daudz laika un aizrautības dalībnieki veltījuši to izstrādei. Lasītāju gaumes ir atšķiras un līdz ar to arī grāmatu izvēles kļūst daudzveidīgākas.

Pateicamies un priecājamies par katru konkursam iesniegto darbu un izlasīto grāmatu! Un, lūk, arī rezultāti.

Medumu pagasta bibliotēkā par GRĀMATU KARALIENI ir kronēta RADJARDA KIPLINGA “Džungļu grāmata” jeb stāsts par drošsirdīgo Maugli – zēnu, kuru maziņu nolaupījis tīģeris un kuru džungļos uzaudzina vilku tēvs un vilku māte. Dzīvodams zvēru vidū, Mauglis izaug veikls, drosmīgs, cildens un jūtīgs, ar to iegūdams Džungļu valdnieka godu.

2.VIETAS ieguvējas ir DIVAS grāmatas – Einatas Carfati grāmata “Varēja būt trakāk” un Gata Ezerkalna grāmata  “Ragana manā skapī”. Grāmatas “Varēja būt trakāk”  nosaukums ir lielisks dzīves moto dažādām dzīves ķibelēm. Pēc kuģa avārijas divi jūrnieki patvērušies uz peldlīdzekļa atliekām. Albertīni ir sašļucis pesimists, savukārt Džordžs ir allaž mundrs un pozitīvisma pārpilns. Gaišāku skatu uz dzīvi! Grāmatas “Ragana manā skapī” varonei, Līnai Krastai, ir divdesmit seši gadi, ir draugs un labs darbs reklāmas aģentūrā. Dzīve šķiet rimta, pat nedaudz vienmuļa. Taču kāds negaidīts telefona zvans maina itin visu. Līnai jāatgriežas Vidzemes lauku mājās, kurās pavadīta bērnība, un jāmēģina atminēt baiss noslēpums, kura saknes slēpjas tālu pagātnē…

3.VIETAS ieguvēja Vladimira Sutejeva grāmata “Zem sēnītes”. Stāstiņš maziem bērniem par to, kā izdevās paslēpties no lietus kukainīšiem un dzīvnieciņiem. Grāmatiņai ir arī autora ilustrācijas.

Starp konkursa darbiem visbiežāk minētā ir A.A.Milna grāmata “Vinnijs Pūks un viņa draugi”.

Konkursa dalībnieki atzīst, ka grāmatu lasīšana ir vienkārši lieliski pavadīts laiks! Par atbalstu un radošu lasīšanas veicināšanu sakām: “Paldies!” dalībnieku skolotājām un vecākiem.

Medumu pagasta bibliotēkas vadītāja – Aelita Kožemjakina.