I pasaules kara artefaktu kolekcija

1915.gada rudenī Medumos tika nostabilizēta I pasaules kara frontes līnija. Šogad kopš tā laika ir pagājuši 100 gadi, par ko liecina piemiņas krusts, kas 2000.gadā tika uzstādīts pie šosejas “Daugavpils – Varšava”. —–

Tepat pie mums Medumos dzīvo Raimonds Stikāns, kas nodarbojas ar vēsturisko artefaktu vākšanu, kuram par vairākiem gadiem ir izveidota liela I pasaules kara artefaktu kolekcija. 8.novembrī mūsu jaunieši devās pie viņa ciemos apskatīt šo kolekciju, un kaut vai uz īsu brīdi iztēloties tā laika notikumus.

Aplūkojot kolekciju, jaunieši bija patīkami pārsteigti, jo šeit bija iespēja paņemt rokās senlietas, apskatīt tos tuvāk, kas muzejos nav tik vienkārši. Viņiem radās daudz jautājumu un Raimonds bija ļoti laipns, pastāstot par viņam zināmiem I pasaules kara notikumiem, kā arī parādot artefaktu bildes, lai jauniešiem būtu labāks priekštats par tiem. Laiks ir nežēlīgs pret materiālām lietām, dažu artefaktu sastāvā esošie audumi ir izdiluši un izpuvuši, palika vien dažas detaļas.
Neskatoties uz lielu I pasaules kara kolekciju, Raimondam ir arī tā laika mājsaimniecības piederumi, kā arī II pasaules kara artefakti.
Vēlamies izteikt pateicību Raimondam Stikānam par iespēju tuvāk iepazīt mūsu senču laikus.