Laipni lūdzam Medumos!

     Beidzot laiks kļuva siltāks un tas nozīme, ka negribas sēdēt mājās. Gribas palutināt sevi un tuvākus ar braucienu, ceļojumu vai aizraujošo pastaigu! Nav obligāti jālido uz trejdeviņām jūrām – organizēt savu atpūtu var arī pavisam netālu no mājas!

     Mēs aicinām ciemos pie mums Medumos un piedāvājam izbaudīt brīnišķīgo dabu ar vēsturi. Tikai 17 km no Daugavpils pilsētas un Jūs nokļūsiet Medumos. Pagriežot no galvenā ceļa uz Medumu centrālo Alejas ielu, Jūs varat iegādāties vietējas konditorejas izstrādājumus un braukt taisni uz parka pusi. Atstājot auto pie skolas, bērni var iepazīties ar kukaiņiem un paspēlēties bērnu laukumā. Tālāk aicinām Jūs uz mūsu parku, kas atrodas Medumu ezera krastā. Iedomājieties, parks tika izveidots XX gadsimtā!!! Sanktpēterburgas Botāniskā dārza pārzinis Lackis ierīkoja parku ar retām koku sugām. Parkā var ieraudzīt dažādus stādījumus – ošus, ozolus, vīksnas, asinssarkano grimonu, Daugavas krustābeli, u.c. Parka dižkoki glabā gadsimtu noslēpumus un cilvēku likteņu līnijas. Atliek apstāties un ieklausīties, lai sadzirdētu tikai sev domātu stāstu.

     Medumu parks ir populāra atpūtas vieta – šeit var makšķerēt un atpūsties pie ezera, kur ir ierīkota pludmale un piestātne laivām. Parka teritorijā arī ir volejbola un basketbola laukumi, tāpēc neaizmirstiet paņemt līdzi bumbu. Ir  ierīkotas piknika vietas un piestātne laivām, kur makšķernieki var palaist savas laivas, lai dotos meklējumos pēc “zelta zivtiņām”. Staigājot pa parka takām Jūs ieraudzīsiet  Mīlestības tiltiņu, Pirmā Pasaules kara tranšejas un muižas pagrabu.

     Aktīvajai atpūtai pagastā ir labas kvalitātes trase, kur var braukt ar divriteni, skrejriteni vai vienkārši pastaigāties.

     Vēstures cienītājus aicinām apmeklēt Pirmā Pasaules kara privātkolekciju. Savu vizīti piesakot iepriekš Raimondam pa tālruni 25960552. Jūs tiksiet laipni sagaidīti, kā arī izbaudīsiet patīkamu stāstījumu.

     Lai Jums interesantas brīvdienas! Lai katrs mūsu Latvijas stūrītis Jūs pārsteidz un piepilda ar skaistākajiem iespaidiem par redzēto!

 

Sagatavoja: Medumu pagasta Tautas nama vadītāja Anita Drozdova