Lielā talka!

Sventes, Medumu un Kalkūnes jauniešu Lielā talka Jāņa Raiņa mājā Berķinelē

  1. aprīlī Kalkūnes, Medumu un Sventes jaunieši aktīvi iesaistījās Lielajā talkā. Jauniešu talka šogad norisinājās Jāņa Raiņa mājas dārza teritorijā, kā arī blakusešajos Birķineļu luterāņu kapos.

Talkas ietvaros tika sakoptas vairākas Birķineļu luterāņu kapos esošās 19. gadsimta otrās puses sabiedrisko darbinieku, Jāņa Raiņa skolotāja Bāzenera, kā arī barona Felherzāma atduses vietas.  Arī Raiņa mājas dārzā jaunieši aktīvi palīdzēja sakārtot dārza teritoriju, tīrot to no zariem, grābjot pērnā gada lapas, padarot to sakoptāku. Jaunieši talkas laikā arī iekāra iepriekš sagatavotos putnu būrīšus muzeja dārzā.

Talkas mērķis bija ne tikai iesaistīt jauniešus sava novada labiekārtošanas darbos, bet arī veicināt jauniešu saliedēšanos starp Medumu, Sventes un Kalkūnes pagastiem, ar ko viņi lieliski tika galā. Aktivitātes noslēgumā par labi paveikto darbu jaunieši guva iespēju labāk iepazīties ar Jāņa Raiņa māju, organizēt pikniku dārzā, kā arī iepazīt vienam otru tuvāk pavadot laiku kopā izklaidējoties.

Sventes, Medumu un Kalkūnes pagasta jaunieši izsaka lielu pateicību Jāņa Raiņa mājai par lieliski pavadīto dienu. Savukārt, Kalkūnes jauniešu centrs pateicas katram jaunietim, kas piedalījās Lielās talkas aktivitātēs un sniedza savu iegūldījumu sava novada labiekārtošanā.

 

Sagatavoja: Kalkūnes, Sventes, Medumu jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Natālija Polovaja