Mācību gada noslēgumā skolēni dodas ekskursijā

Mācību gada beigās Medumu pagasta bibliotēka kopā ar Medumu pamatskolu organizēja ekskursiju tiem skolēniem, kuri aktīvi piedalījās bibliotēkas un skolas organizētajos pasākumos. Braucienā piedalījās 25 bērni. Ekskursijas laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar Preiļu Vēstures un Lietišķās  mākslas muzeja ekspozīciju, kas iepazīstināja mūs ar izcilum keramiķi  Polikarpu Čerņavski un tika apmeklēta keramikas darbnīca.  Bija ļoti interesanti vērot kā  no vienkāršas māla pikas top vāzes, svečturi un citi priekšmeti.—–
Tika apmeklēts arī  Leļļu muzejs. Brīnumu karaļvalstī,  kurā mājo labestība un mīlestībadzīvo, lelles stāsta par saviem interesantajiem likteņiem.
Nākamais pieturas punkts bija Aglona. Otrā Pasaules kara muzeja izstāžu zāles ekspozīcija mūs ar vācu un krievu armijas ieročiem, karavīru lietotiem priekšmetiem un daudz ko citu. Mums stāstīja interesantus un šausmu pilnus stāstus par karu un tā laika notikumiem.
Aglona ir bagāta ar interesantām vietām. Viena no tām ir Kristus Karaļa kalns, kurā ir izveidots koka skulptūru dārzs. Šeit atrodās vairāk nekā 170 dažādas reliģiska rakstura skulptūras.
Dienas beigās ekskursijas dalībnieki ieradās Aglonas Maizes muzejā. Visi bija noguruši, taču ienākot muzejā, ceļotājus sagaidīja  maizes smarža un silta mājīguma sajūta. Muzeja saimniece iepazīstināja mūs ar maizes tapšanas procesu un maizes cepšanas tradīcijām, pastāstīja par ticējumiem, parunām un teikām par maizi. Ekskursijas dalībnieki varēja nogaršot rudzu maizi un nobaudīt zāļu tēju, dziedāt latviešu tautas dziesmas un arī uzdancot.

Brauciens bija aizraujošs un izglītojošs.

Paldies pagasta pārvaldei  un skolotājiem par atsaucību pasākumu organizēšanā.