Makšķernieku skola pulcē jaunos makšķerniekus

2013.gada 3.jūnija siltā vasaras pēcpusdienā Medumos tika svinēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Šogad svinības notika neparastā veidā, jo tika organizēta Jauno makšķernieku skola.

Bērni pulcējās pie Jauniešu centra, lai kopā ar savu makšķerēšanas skolotāju Visvaldi Loču dotos uz Medumu ezeru.—–

Jaunie makšķernieki iemācījās daudz ļoti noderīgu lietu: kā pareizi piesiet āķus, kādus pludiņus labāk izvēlēties, kā pareizi noteikt dziļumu, kādā ķert zivis. Bez tam īstam makšķerniekam ir jābūt kārtīgam un visiem makšķerēšanas piederumiem jābūt saliktiem kastītēs.

Tāpat bērni uzzināja, kas zivīm garšo vislabāk.

Visvaldis bērniem pastāstīja, ka mīklai, ar kuru ķert zivis, vajag pievienot nedaudz eļļas, lai tā ūdeni ātri neizšķīstu, kā arī vaniļas cukuru, lai smarža pievilinātu zivis.

Bērnu vidū bija arī pavisam jauni makšķernieki, kuri iemācījās uzvilkt slieku uz āķa, iemest āķi ar ēsmu ūdenī un izvilkt ārā no ūdens.

Kamēr dalībnieki ķēra zivis, Medumu pagasta Jaunatnes lietu speciāliste Diāna Mikulane viņiem uzdeva mīklas par makšķerēšanu un zivīm. Par pareizām atbildēm bērni saņēma garšīgas balvas.

Visi pasākuma dalībnieki ar lielu interesi klausījās visus padomus, kurus skolotājs viņiem mācīja un nekavējoties pielietoja tos praksē. Drīzumā tika sagaidīts arī pirmais loms.

Tagad gaidīsim visus jaunos un jau pieredzējušos makšķerniekus jūnija beigās, kad notiks Makšķernieku sacensības.

Jaunie makšķernieki pēta, kā ir jāizskatās makšķernieka kastei

Makšķerēšanas skolotājs Visvaldis Ločs stāsta bērniem par makšķerēm

Lūk arī pirmais loms… Nav liels, bet pirmajai reizei būs labi

Pat lietus nav šķērslis, lai jaunie makšķernieki turpinātu apgūt makšķerēšanas mākslu

Pasākums tapis pateicoties “Borisa un Ināras Teterevu fondam”