Mandalas izstāde un meistarklase

Mandalas izstāde un meistarklase

 

Aicinām jūs Medumu pagastā iepazīt mandalas pasauli kopā ar mākslinieci no Baltkrievijas – Irinu Dubovskuju!

Viņas personālizstādes atklāšana notiks Medumu pagasta pārvaldes foajē š.g. 29.augustā. plkst. 13:00, kam pēcak sekos meistarklase. Izstāde būs skatāma līdz 27. septembrim.

 

Meistarklasei piesakieties caur SMS – 20429281 (Elizabete).

 

Irina Dubovskaja ir māksliniece, netradicionālās mākslas terapijas konsultante, ceļotāja un piedzīvojumu meklētāja, sieva un māte. Dzimusi un augusi Baltkrievijā. Jau jaunības gados sāka interesēties par sakrālo ģeometriju un “zelta griezuma” matemātiskajiem kodiem. Vēlāk, ceļojot Indijā un Nepālā, Irina sāka pētīt dažādas garīgās tradīcijas un prakses, indiešu un budistu jaunrades aspektus, kā arī krāsu un formas ietekmi uz psihi.

Matemātiskā izglītība un mīlestība pret mākslu, pasaules tautu seno svēto simbolu izpēte un to ietekme uz cilvēku dzīvi tiek īstenota radošumā, rakstot gleznas, kurās attēloti sakrālās ģeometrijas simboli un jo īpaši mandalas.

 

Izstādē būs redzamas gleznas, kas gleznotas ceļojumos, kur mandalas dzimušas caur telpu un tēliem, redzētā un pieredzētā ritmā un krāsā, kā vienīgais veids, kā izteikt neizsakāmo. Kā arī darbi, kur lielāka uzmanība tiek pievērsta personības iekšējiem aspektiem, radošuma un spēju atklāšanai, attiecību un citu dzīves jomu saskaņošanai, izmantojot gleznas, kurām piemīt arī dziedinošs spēks.

 

Mandala nav tikai raksts, rotājums, tā ir sena Visuma forma, noslēpumains rituāls objekts, kas satur spēcīgu spēku.

 

Mandala ir sevis izzināšanas instruments, kas spēj līdzsvarot “šeit un tagad” mūsu pagātni un nākotni, vīrieti un sievieti, pārpilnību un veselību. Sakrālā ģeometrija ir valoda, kas uzreiz saprot mūsu zemapziņu, tā spēj strukturēt apkārtējo pasauli atbilstoši mūsu prasībām.

 

Mandalas ir spēcīgs instruments, kas var ieprogrammēt realitāti un mainīt zemapziņas programmas, tās ir sava veida atslēgas mūsu zemapziņai, instruments, ko devis Visums, lai palīdzētu mums saprast sevi, pilnveidot sevi, dziedēt mūsu dzīvi, atrast harmoniju un integritāti, dvēsele un ķermenis.