Medumos ciemojās akcijas “Gaismas ceļš” dalībnieki

Sadarbojoties biedrībai “1836”, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot ar 16. jūniju norisinājās četru dienu garš lāpu skrējiens pa 1836 kilometru garo robežu – “Gaismas ceļš”. Skrējiena dalībnieki veica distanci nesot lāpas, no kurām skrējiena laikā tika iedegti 87 ugunskuri, izgaismojot Latvijas pierobežu.

Uzsākot “Gaismas ceļa” skrējienu, 16. jūnijā Krāslavā tika iedegtas divas gaismas lāpas, kuras uzsāka ceļu pretī viena otrai. 16. jūnija vakarpusē skrējiena dalībnieki piestāja arī pie Medumu pagasta Ēģiptes evanģēliskās luterāņu baznīcas.

Satiekoties divām komandām, lai varētu nodot un saņemt estafeti, tika iedegts ugunskurs netālu no Ēģiptes evanģēliskās luterāņu baznīcas. Piestājot pie veselīgām uzkodām, apmainoties ar laba vēlējumiem un nodziedot dažas latviešu tautasdziesmas – estafetes saņēmēji turpināja skrējienu nu jau uz Raudas pusi Ilūkstes novadā.

Ir svarīgi atzīmēt, ka starp Medumu pagastu un biedrību “1836” jau vairāku gadu garumā ap Līgo un Jāņu laiku notiek sadarbība. Vienmēr atbalstām idejas ar kurām šī biedrība vēršas, jo to mērķis ir Latvijas gara un kopīguma sajūtas celšana.

 

Ceram, ka arī nākamgad tiksimies!

 

Foto:
Elizabete Poddubnova