Medumos notika radošās nodarbības veltītas dabas stihijām

Medumos bērni veltīja vairākas dienas stihiju izpētei

Daba mūs visapkārt apskauj un pārsteidz ar četrām dabas stihijām. Bet cik vien bieži mēs pievēršam uzmanību atsevišķi katrai stihijai?

Tieši ar to četru dienu laikā no 13. līdz 16. jūlijam nodarbojās Medumu pagasta bērni ļoti draudzīgā lokā radošās un izzinošās nodarbībās “Ūdens. Gaiss. Zeme. Uguns.”, kad katra atsevišķa diena bija veltīta vienai no stihijām.

Katru dienu tika izmantotas vairākas metodes, kā var paplašināt savu redzesloku, sajūtas un zināšanas. Ik reizi kad bija nepieciešami atpūtas brīži vai saliedēšanas spēles, bērni izmēģināja dažāda veida `enerdžaizerus` un tā saucamos `ledus lauzējus`. Nodarbībai iesākoties vai beidzoties, bērni tikai aicināti prezentācijas vai sarunas veidā apspriest to stihiju, kurai tika veltīta diena – kāda tā ir, kur tā atrodas, kā to sajust, kāpēc tā ir svarīga utml. Bija nepieciešams detalizēti pašiem izprast katru dabas stihiju visās tās izpausmēs.

Papildus bērniem tika piedāvātas dažādas aktivitātes, kurās bija iekļauta viena no stihijām. Piemēram, ūdenim veltītā dienā tika veikti dažādi eksperimenti ar ūdeni, bet gaisa diena – tādus rokdarbus kā sapņu ķērāji, kā arī papildus gaisa raketes un darbs ar akvareļu krāsām. Zemes dienā bērni iepazinās ar dabas skulptūru veidošanu, savukārt, dienā veltītā ugunim bija organizēta ekskursija pie Daugavpils Māla mākslas centra, kā arī Daugavpils Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes 1. daļas.

Beidzoties visām nodarbībām bērni atzina, ka ik diena bija pavadīta interesanti un noteikti vēlētos vēl satikties un būt nodarbinātiem šādā formātā. Kas noteikti rada pamatu tam, lai varētu turpmāk pētīt dabu, ekoloģijas problēmas un iespēju informēt bērnus par gudru un cienošu attieksmi pret apkārtējo dabu.

Vēlamies izteikt vislielāko pateicību Daugavpils novada domei un Medumu pagasta pārvaldei par pasākuma finansēšanu, kā arī Daugavpils VUGD un Māla mākslas centram par interesantām ekskursijām, un Medumu pagasta pamatskolas skolotājai Aelitai Kožemjakinai par to, ka sastādija kompāniju ekskursijas dienā.

 

 

Foto un teksts:

Elizabete Poddubnova

Medumu pagasta Tautas nama vadītāja