Medumu pagasta jaunieši savu pēdējo brīvlaika mēnesi pavadīja ļoti aktīvi un aizraujoši

Augusta sākumā jaunieši piedalījās ikgadēja pasākumā „Daugavpils novada jauniešu salidojums 2018”. Jau trešo gadu pēc kārtas jauniešus sadalīja 19 komandās, kuras piedalījās dažādās sporta aktivitātēs. Kā arī jauniešiem tika uzdots mājas darbs, piedaloties telšu pilsētiņas rotāšanā, kur vajadzēja parādīt piederību Latvijai. Medumu pagasta jaunieši no savas telts uztaisīja īstu muzeju, kur jaunieši atvēra fotoizstādi ar pašveidotām fotogrāfijām. Fotogrāfijās tika attēloti visi 24 Medumu pagasta ezeri, kuri arī simbolizē Medumu pagasta ģerboņa 24 ozollapas.  Bija arī vakara priekšnesuma mājas darbs, kuru tēma šogad bija “Latviešu tautas pasakas jauniešu redzējumā”. Medumu pagasta jaunieši iestudēja „Ozolzīlēna piedzīvojumi” pēc Margaritas Starastes pasakas motīviem „Zīļuks”. Pēc vakara priekšnesuma, kā jau ierasts, notika diskotēka, kur jaunieši jautri pavadīja vakaru. Otrā dienā, aizritot sporta sacensību fināliem, tika paziņoti sporta disciplīnu un kopvērtējuma rezultāti, kas tika iegūti summējot sporta un mājas darbu konkursā iegūtos punktus. Mājās darbu konkursā par labākiem kļuva Medumu pagasta jaunieši. Priekš viņiem tas bija liels pārsteigums.

Jaunieši savu košo augustu papildināja ar radošu darbnīcu „Varavīksne”. Kur jaunatne kopā ar bērniem izrotāja daļu no Medumu parka. Viņi veco un pamesto sienu pārtaisīja par spožu un kreatīvo attēlu. Attēlā tika iekļautas latvju senās zīmes un simboli, Latvijas simtgades popularizēšanai.

Visas vasaras garumā jaunieši vāca Medumu pagasta ģimeņu aizmirstās un tradicionālās receptes. Jaunieši pulcējās kopā ar senjoriem, kur cienījamas kundzes dalījās ar savas ģimenes senām receptēm. Jauniešiem bija iespēja ne tikai pierakstīt visas receptes, bet arī nodegustēt katras ģimenes tradicionālo ēdienu. Septembrī jaunieši apkopoja visas savāktas receptes un izdeva paštaisītus bukletus, kurus jaunieši sadalīja iedzīvotājiem un viesiem Medumu pagasta svētkos.

Sākoties septembrim, Medumu jaunieši kā jau katru gadu iesaistījās Medumu pagasta svētku organizēšanā, aktīvo darbnīcu un sporta disciplīnu novadīšanā. Brīvprātīgie jaunieši aktīvi iesaistīja iedzīvotājus, kā arī viesus, piedalīties radošās darbnīcās, kur viņiem tika piedāvāta iespēja pamēģināt sevi sietspiedes tehnikā, kā arī zīmēt ar diegiem un izveidot savu personīgu bitīti.

20.septembrī Medumu pagasta jauniete Jevgenija Kalinčuka piedalījās kopā ar citiem 8 Daugavpils novada jauniešiem Coca-Cola HBC Latvija un Latvijas Darba devēju Konfederācijas rīkotajā pasākumā jauniešiem Youth Empowered Latvija – #PanākumuSkola. Šoreiz jauniešu priekšā uzstājas četri motivātori. Pirmais uzstājās Justs Sirmais, kurš pārstāvēja Latviju Eirovīzijas konkursā, otrā Alise Pabērza, kura ir Festivāla Summer Sound un Neražu naktis  sabiedrisko attiecību vadītāja, trešā Diāna Lāce, kas ir programmu vadītāja riska kapitāla fondā  Overkill Ventures un jauniešu iniciatīvu organizācijas Global Shapers Riga dibinātāja un šo interesanto semināru esot pabeidzis Dinārs Zāģers, kurš ir fitnesa treneris, ar skaidru un pozitīvu runu.

Savu aktīvu darbību Jevgenija Kalinčuka turpināja arī, piedaloties kā brīvprātīgais, Daugavpils novada dienās, kur viņa kopā ar citiem brīvprātīgiem novadīja radošu darbnīcu un izrotāja fotosienu ar spožām krāsām.

Medumu pagasta jaunieši nolēma pabeigt septembri ar instalācijas novietošanu, kura tika veidota un krāsota par godu Latvijas simtgadei, ceļa posmā no Zarasiem (Lietuva) uz Daugavpili, kur atrodas Medumu pagasta teritorija. Uzstādīts tā, lai viesi varētu redzēt šo patriotisko apskates objektu no citām valstīm.

Informāciju un foto sagatavoja:
Jevgenija Kalinčuka
Jauniešu organizācijas “Medumu Cerība” dalībniece