Medumu pagasta jauniešu aktivitātes martā un jūnijā

Neskatoties uz to, ka maijā un jūnijā jauniešiem bija jākārto eksāmeni, tika paveikts diezgan kupls aktivitāšu skaits.

Jaunieši, gatavojoties Latvijas simtgades akcijai “Simts labi darbi”, izgatavoja no finiera un izkrāsoja tādas figūras kā putnus, ziedus. Šīs figūras tika uzstādītas ceļa posmā no Zarasiem (Lietuva) uz Daugavpili, kur atrodas Medumu pagasta teritorija. Uzstādīts tā, lai varētu sveikt viesus no citām valstīm.

Tā kā Medumu pagasta ezers ir viens no cilvēku viesošanās iemesliem Medumos, tika pieņemts lēmums attīrīt ezera krastu. Jaunieši palīdzēja atbrīvoties no nelabvēlīgām nezālēm. Rezultātā, tika paplašināta vieta peldēšanai priekš maziem bērniem.

Jūnijā Medumu pagasta jaunieši rīkoja tikšanos ar vecāka gada gājuma cilvēkiem. Jaunieši aicināja seniorus padalīties ar ģimenes receptēm, lai Latvijas Simtgades noskaņās varētu izveidot bukletus, kuros tiks attēlotas dažādas ģimeņu receptes. Bukleti tiks uzdāvināti Medumu pagasta svētkos septembrī. Pirms tikšanās jaunieši sagatavoja cienastu – pankūku torte ar iebiezināto pienu un zemenēm – kuru novērtēja kopā ar senioriem.

1.jūnijā jaunieši palīdzēja Medumu pagasta pārvaldei organizēt pasākumu veltītu Starptautisko bērnu aizsardzības dienai.

21.jūnijā jaunieši piedalījās un palīdzēja organizēt akciju “Izgaismo Latviju”, kura norisinājās ne tikai Medumu pagastā, bet arī visā valsts teritorijā.

Medumu pagasta jaunieši palīdzējuši 23. jūnijā latviešu iecienītāko svētku Līgo un Jāņu organizācijā. Tika skandinātas dziesmas, iedegts ugunskurs, tika cildinātas tradīcijas un iesaistīti gandrīz visi klātesošie.

Jūnijā aktivitātēs jaunieši palīdzēja pasākumu un akciju organizācijā, fotogrāfējot, veidoja radošās darbnīcas, kā arī palīdzēja ar mūzikas atskaņošanu.

Jaunieši aktīvi atbalstīja kaimiņus (jauniešus no Skrudalienas un Kalkūniem) ar interesi, iesaistoties un piedaloties jauniešu organizētos pasākumos.

Informāciju sagatavoja:
Igors Lisjonoks
Jauniešu organizācijas “Medumu Cerība” dalībnieks