Medumu pagasta svētki noritēja rudenīgi saldi

Kā jau ierasti pēc tradīcijas septembra otrajās brīvdienās Medumu pagasta iedzīvotāji un viesi sanāca uz Medumu pagasta svētkiem, kuri šogad noritēja 15. septembra pēcpusdienā un kopā tika nosvinēta 317. ciema gadskārta.

Svētku viesiem tika piedāvāta plaša programma, kā varētu pavadīt šos svētkus. Pirmkārt, svētki sākās ar vietējā iedzīvotāja Artūra Gabrāno veidoto dokumentālo filmu par Medumu pagastu “Tur, kur dzimtene”, kurš tapa pēdējā gada laikā. Kā viesiem, tā arī protams vietējiem iedzīvotājiem radās ļoti siltas un labas atsauksmes par šo filmu. Arī Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un politiķis Vitālijs Aizbalts, atklājot pagasta svētkus atzīmēja šīs filmas nozīmīgumu un ietekmi. Šie svētki pagastam bija īpaši arī ar to, ka Vitālijs Aizbalts un uzņēmējs Antons Oglodkovs dāvāja Tautas namam pilnīgi jaunas digitālās klavieres ar visu nepieciešamo papildus aprīkojumu tam.

Lai laime pagastā tikai vairotos, kā veltīju nākamajai Latvijas divsimtgadei pagasta pārvaldes teritorijā tika iestādīts Laimes koks un atbilstoši pagasta ģērbonim tika izvēlēts ozols.

Pēcāk svētki jau ritēja vēl sparīgāk un skanīgāk. Beidzoties dokumentālajai filmai uz Medumu pagastu ieradās ap 30 motociklistiem, kuri bija izlikuši savus dzelzs zirgus apskatei motociklu izstādē. Paralēli varēja arī apskatīt foto izstādi “Medumi kā iedvesma”, kurā tika apkopotas dažādas fotogrāfijas no pagasta ikdienas pēdējo gadu laikā. Izstādē izvietoto darbu autori bija Jevģenija Kaļiņčuka, Artūrs Gabrāns, Ilmārs Rimovičs, Jevģenijs Klimanovičs un Mečislavs Korols.

Kad jau motocikli un foto izstāde tika apskatīti, viesi varēja iziet cauri visām piedāvātajām meistarklasēm – sietspiedes tehnikai, zīmēšanai ar diegiem, bitīšu veidošanā un hennas zīmējumu radīšanā.

Kam māksla nebija tik tuvu pēc gara – varēja piedalīties dažādās sportiskās un dārza spēlēs, kuras sarūpēja Aleksejs Korotkovs.

Izejot visām aktivitātēm cauri, viesiem tika piedāvāts izbaudīt svētku zupu, kas šogad bija rasoļņiks; tas tika sagādāts ar rūpīgajām Medumu pamatskolas pavāru rokām. Zupu izēdot, katrs varēja izbaudīt pagastā savāktos ābolus un jau pilnīgi laimīgs doties sievišķīgi rudenīgājā foto stūrītī.

Pagasta svētkos bija arī iespēja iegādāties bišķopības produkcijas un Vaboles pagasta koka amatnieka darbus. Bet bērni, kuriem gribējās izlēkāties – doties piepūšamajās atrakcijās. Kā arī visu laiku pa svētku teritoriju virmoja un smīdinājā brīnumjauks mīms, kurš noteikti paliks visiem atmiņā.

Kad jau svētku koncerts tuvojās, pagasta iedzīvotāji un ciemiņi tika aicināti piedalīties kopīgās fotogrāfijas veidošanā, kura tika izveidota Valsts Kultūrkapitāla Fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” projekta Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšana” ietvaros.

Pienākot laikam izskanēt svētku koncertam – pasākuma vadītāji, Tautas nama vadītāja Elizabete Poddubnova un lācis Brunis, kurš atnāca uz Medumiem pēc medus smaržas, sarūpēja viesiem ne vienu vien patīkamu pārsteigumu. Ar lieliskiem priekšnesumiem uzstājās Medumu pamatskolas tautas deju kolektīvs un vokālais ansamblis “Positivus”, Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” kolektīvs “Stage On”, dziedātāja Olga Palušina un arī muzikālā grupa Maffiz. Koncerta laikā īpaša uzmanība tika veltīta arī visiem jaundzimušajiem kopš iepriekšējiem pagasta svētkiem un Medumu pagasta biškopjiem. Izskanot visiem priekšnesumiem viesi tikai aicināti sasildīties ar tēju un izbaudīt milzum milzīgo 15kg smago medus pīrāgu, kurš visiem ļoti iepatikās.

Neizsakāms paldies ir jāsniedz visiem cilvēkiem un organizācijām, kas bija iesaistītas pagasta svētku organizēšanā un norisē: Medumu pagasta jauniešiem par palīdzību svētku norisē un Medumu ģimeņu recepšu grāmatas izveidē, Medumu pamatskolas pavārēm par gardo svētku zupu, kafejnīcai VITA par palīdzību foto stūrīša izveidē, DAUTKOM par palīdzību dāvanu izveidē jaundzimušajiem, biškopjiem un koncerta dalībniekiem, paldies arī Sventes pagasta Tautas namam dārza spēļu sarūpēšanā, Aleksejam Korotkovam par sporta spēļu novadīšanu, Veronikai Rumjancevai par zīmējumu veidošanā hennas darbnīcā, Medumu pamatskolas tautas deju kolektīvam un vokālajam ansamblim “Positivus”, Kultūras centra “Vārpa” kolektīvam “Stage On”, dziedātājai Olgai Palušinai un grupai Maffiz par lieliskajiem dāvinājumiem priekšnesumu veidā. Atsevišķs un īpašs paldies vēlreiz jāizsaka Vitālijam Aizbaltam un Antonam Oglodkovam par dāvinājumu digitālo klavieru veidā Tautas namam. Sirsnīgu paldies nosūtam arī Artūram Gabrānam par izveidoto dokumentālo filmu “Tur, kur dzimtene”.

Paldies Jums visiem! Tiekamies nākamgad tik pat labos svētkos!

Informāciju sagatavoja:
Elizabete Poddubnova
Medumu pagasta Tautas nama vadītāja

Foto:
Roberts Portnojs