Nacionālie ēdieni Medumos

Medumu ciemā dzīvo vairāku tautību iedzīvotāji, līdz ar to šeit ir vieta, kur savijas kopā dažādu, pavisam atšķirīgu tautu nacionālo ēdienu pagatavošanas tradīcijas. 13.novembrī Medumu pagasta Tautas nams sadarbībā ar jauniešu centru “Medumu Cerība” organizēja pasākumu jauniešiem “Latvijas tautību nacionālie ēdieni”, kurš tika veltīts dažādu tautību tradicionālajai virtuvei. —–

Pasākuma svinīgā atklāšana sākās ar Medumu pagasta pārvaldes vadītāja Nikolaja Poltaveca apsveikumiem gaidāmajos Valsts svētkos un vēlējumiem ikkatram no mums izjust cieņu pret Latvijas valsts kultūras vērtībām, vēstures mantojumu un dabas skaistumu.

Pasākuma ideja bija parādīt cik bagāta ir Latvija savā daudzveidībā, ko var ieraudzīt dabā, cilvēkos, valodās un dialektos, atšķirīgajās reliģiskajās konfesijās. Katrai tautībai ir atšķirīga kultūra, vērtības, tradīcijas un, protams, nacionālā virtuve, kas veidojās gadsimtiem ilgi.

Pasākuma dalībnieku uzdevums bija izvēlēties vienu no tautībām, kas ietilpst dzimto pagastu etniskajā sastāvā un savlaicīgi pagatavot tās nacionālo ēdienu, kā arī parādīt visiem izvēlētas tautības nacionālo rotaļu. Ir vērts atzīmēt, ka visi pasākuma viesi – Kalkūnes, Lauceses, Demenes, Silenes un Vecsalienas pagastu jaunieši lieliski tika galā ar šo uzdevumu, radoši prezentējot latviešu, poļu, ebreju, krievu, baltkrievu ēdienus un iesaistot klātesošos izklaidējošās rotaļās.

Jauniešu centrs “Medumu Cerība” sarūpēja pasākuma viesiem pateicības dāvanas, pašu rokām pagatavotus gardus marinētus ķirbjus oriģinālajā iepakojumā. Tāpat jauniešu centrā tapa diplomi un pateicības pasākuma uzvarētājiem un pārējiem dalībniekiem.

Izsakām pateicību Kalkūnes, Lauceses, Demenes, Vecsalienas, Skrudalienas pagastiem par atsaucību un piedalīšanos, Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes jauniešu lietu speciālistei Oļesjai Ņikitinai par pasākuma atbalstu, kā arī jauniešu centram “Medumu Cerība” par palīdzību organizēšanā un pasākuma vadīšanā.