Nosvinēti Medumu pagasta svētki 2015

12.septembrī krāšņi, skanīgi un jautri tika nosvinēta Medumu ciema trīs simti četrpadsmitā gadadiena. Svētku svinīgā atklāšana sākās ar Medumu pamatskolas popgrupas “Pozitīvs” (mākslinieciskā vadītāja Nataļja Ogurcova) uzstāšanos, pēc kuras sekoja pagasta pārvaldes vadītāja Nikolaja Poltaveca apsveikumi un novēlējumi visiem klātesošajiem. —– 

Pozitīvu noskaņojumu un enerģijas lādiņu pirms iesaistīšanās sporta aktivitātēs, dāvināja  Medumu pamatskolas marionešu teātris ar dzīvespriecīgu uzvedumu “Putnu deja” (mākslinieciskā vadītāja Nataļja Ogurcova).

Sporta aktivitātes sākās gan ar pieaugušo, gan ar bērnu velobraucienu. Tajā pašā laikā ikviens varēja pārbaudīt savu veiklību, izturību, precizitāti, tādās disciplīnās kā bumbas mešana grozā, lēkšana ar lecamauklu, šautriņu mešana un svarbumbu celšana. Pēc nelielas iesildīšanās, sākās arī svētku koncerts, kurā  uzstājās Lietuvas pilsētas Visaginas kultūras centra kolektīvi: poļu ansamblis “Tumelianka” (mākslinieciskā vadītāja  Svetlana Mikelskaite) un deju kolektīvs “Rodņičok” (mākslinieciskā vadītāja Gaļina Hutorskihs). Koncerta laikā pagasta iedzīvotāji un viesi klausījās un dziedāja līdzi poļu nacionālās dziesmas, baudīja iespaidīgu un izteiksmīgu dejas mākslu. Koncerta nobeigumā tika pasniegtas pateicības un apbalvota aktīvāko pagasta iedzīvotāju daļa: Marija Pukinska, Nataļja Ogurcova, Loču ģimene, Natalia Saltsevich, Jevgeņija Kaļinčuka, Leons Mikulans, Artūrs Dvoreckis, Nikolajs Zubrovs, Ēriks Surmovičs

Pasākumu laikā bija apskatāmas divu talantīgu fotogrāfu izstādes: Valērijas Kožemjakinas un Jeļenas Gavriļenkovas. Svētku mazākie dalībnieki labprāt piedalījās radošajās darbnīcās, apgleznoja sejas, spēlēja tvisteru un memo, izklaidējās uz piepūšamām atrakcijām un baudīja gardu cukurvati.

Jauniešu biedrība “Medumu Cerība” aktīvi iesaistījās svētku organizēšanā, piedaloties radošajās darbnīcās un fotoizstādē, uzstājoties ar komisku ainu koncertā, veidojot bukletu par dzimtā pagasta vēsturiskajām vietām. Tas viss liecināja par biedrības nepārtrauktu, mērķtiecīgu darbību un ievērojamu ieguldījumu pasākuma rīkošanā.

Pateicamies sporta aktivitāšu organizētājam Aleksejam Korotkovam un radošo darbnīcu organizētājai Diānai Mikulanei. Paldies par atbalstu Daugavpils novada domei.

Mūsu vēsturisks un ainavisks Medumu ciems nosvinēja savu trīs simti četrpadsmito gadadienu.

Novēlām tam pastāvēt vēl gadiem ilgi, turpinot attīstīties un plaukt!