Par gāzbetona figūru veidošanas meistarklasi Medumos

2019.gada 31.martā Medumu pagasta iedzīvotāji un viesi sanāca Medumu pagasta Tautas namā uz Lieldienām veltīto meistarklasi, kurā kopā ar mākslinieku Valdi Grebežu tika veidotas figūras no gāzbetona materiāla.

Zaķis un olas ir vieni no atpazīstamākajiem Lieldienu simboliem, tāpēc arī savulaik tika piedāvāta šāda veida meistarklase, lai jau Lieldienu laikā pasākuma apmeklētāji varētu izrotāt savas mājas ar izveidotajām figūrām.

Meistarklases sākumā Valdis Grebežs iepazīstināja ar gāzbetona materiālu, to, kā ar viņu strādāt, kādi materiāli un instrumenti vajadzīgi darbam, kā arī izstāstot visus svarīgākos darba momentus, parādīja kā tiek iesākts darbs.

Uz meistarklasi tika sagādātas jau figūru kubiskās sagataves, no kurām katrs meistarklases dalībnieks varēja sev izvēlēties personīgi viņam visvairāk simpatizējošo formu. Pēc tam ar mākslinieka palīdzību un ieteikumiem gāzbetona kubiskās figūras no vienkārša celtniecības materiāla pārtapa par burvīgiem pašdarinātiem darbiem. Kopumā tika pavadītas strādīgas un aizrautīgas 4 stundas, kuru laikā tapa liels skaits darbu – daļu no kuriem, kā arī veikt ieskatu pašā tapšanas procesā, aicinām izpētot raksta galeriju.

Pats mākslinieks Valdis Grebežs atsaucās, ka vēl ne reizi pēdējo gadu laikā kādā no viņa vadītajām meistarklasēm tiktu pavadīts tik daudz laika, jo parasti apmeklētāji nogurst jau pēc 2 stundām. Priecē, ka māksliniekam patika strādāt ar šīs meistarklases apmeklētājiem, jo arī no viņu puses bija daudz labu atsauksmju par lieliski un lietderīgi pavadīto laiku!

Ceram, ka drīz vien taps jauna sadarbība ar Valdi Grebežu, kuras laikā Medumu pagasta iedzīvotāji, un, iespējams, tāpat kā šoreiz arī viesi, iemācīsies vēl ko tik pat jaunu, lietderīgu un skaistu!

Tekstu un foto sagatavoja:
Elizabete Poddubnova
Medumu pagasta Tautas nama vadītāja