Pasākums “Latvijas vēsture cauri pilīm”

Mums ticis viszilākais ezers
Un rudākais rudzu lauks.
Visbaltākā bērzu birze,
Vismelnākais rupjmaizes klaips.
Un tieši Latvijai ticis
Vissvētākais debesu jums,
Jo savu visskaistāko zemi
Dievs ir atdevis mums.

 /L. Vāczemnieks/

 

Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienu sagaidot, Medumu pagasta Tautas nams sadarbībā ar Jauniešu centru organizēja vēsturiski-poētisko vakaru “Latvijas vēsture cauri pilīm”.

Pasākuma mērķis bija ieskatīties Latvijas bagātajā vēsturē, par kuru liecina unikālas, dažādos gadsimtos uzceltas pilis un muižas. Katrai no tām ir savs arhitektūras un kultūrvēsturiskais mantojums, ir savi senie nostāsti un nedzirdētas leģendas. Par dažām no tām bija iespēja uzzināt nedaudz vairāk, pieskaroties mūsu valsts vēsturei un iedziļinoties viduslaiku gaisotnē.

Pasākuma dalībnieku uzmanībai tika piedāvāti neparasti svečturi-lakternas piļu veidā, ko jaunieši cītīgi veidoja radošajā darbnīcā “Latvijas pilis atdzīvo”. Rezultātā tapa vintāžas stilā veidotās pilis ar izgrieztiem logu caurumiem, kuras atdzīvo, kad tajās ieliek svecītes. Tāpat tika apskatāma fotoizstāde, kas veltīta unikālām Latvijas pilīm, kas ļauj salīdzināt piļu sākotnējo izskatu ar to, kā tās saglabājās līdz mūsdienām .

Pasākuma noslēgumā visi iededza svecīti par labu Latvijai, lai mūsu Valsts plauktu. No svecītēm veidojās ausekļa zīme, kas simbolizēja gaismas uzvaru cīņā pret tumsu.

Sirsnīgi sveicam Latvijas Republikas 98. gadadienā! Novēlam Latvijai – stiprus cilvēkus ar ticību un pārliecību, ar gaišu skatu uz nākotni un mīlestību pret visu apkārtējo!