Sarunas par putniem

Atnācis pavasaris ar skaistām un daudzveidīgām putnu dziesmām. Ik gadu aprīļa sākumā  Latvijā notiek tradicionālās Putnu dienas.

Marta beigās uz bibliotēku tika aicināti pirmsskolas un sākumskolas bērni, lai parunātu par putniem. No paša rīta bibliotēkā skanēja putnu balsis. Bērnus sagaidīja vecāko klašu skolnieces. Meitenes pastāstīja bērniem par putnu nozīmi mūsu dzīvē, stāstīja dzejoļus par putniem. Pasākuma gaitā jaunākajiem skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažādām putnu balsīm. Ļoti aktīvi viņi mēģināja savus spēkus putnu atpazīšanā pēc bildēm un mīklu minēšanā. Lai pasākums būtu interesants visiem tā dalībniekiem, tika piedāvātas dažādas aizraujošas aktivitātes – pasākuma dalībnieki atbildēja uz jautājumiem par putniem, spēlēja rotaļas, veidoja putnus no papīra.

Putnu dienu ietvaros bibliotēkas apmeklētājiem bija iespēja iepazīties arī ar grāmatu izstādi „Lieli putni, mazi putni… Kā mēs viņu pazīsim?” Izstādē tika piedāvātas grāmatas un žurnāli bērniem,  kas sniedza skolēniem un arī citiem bibliotēkas lasītājiem iespēju iegūt daudzpusīgu informāciju par putnu pasauli, iepazīties ar putniem, kas ir sastopami pie mums, apskatīt krāsainas ilustrācijas un lasīt stāstus.

Medumu pagasta bibliotekāre J.Stikāne.