Seminārs “Dārzkopība. Dalāmies pieredzē”

Gaidot maiju un sezonas dārza darbus, jauniešu centrs 13.aprīlī organizēja semināru “Dārzkopība. Dalāmies pieredzē”. —– Neskatoties uz to, ka mūsu ciema iedzīvotāji visu mūžu nodarbojas ar dārzkopību, mēs nolēmām organizēt semināru, kurā pastāstījām par jaunām tendencēm un iespējām dārzkopībā, ka arī iedzīvotājiem būtu iepēja dalīties ar savu pieredzi un idejām. 
Seminārā tika apspriesta tēma “dārzs bez problēmām”. Tas ir dārza veids, kas  prasa maz pūļu un laika, jo nav jārok, nav jāravē un nav jālaista. Kā piemērs tika piedavāts kartupeļu stādīšanas variants, kad kartupeļus ir jāliek neapstrādātā zemē un jāuzber virsū sienu, mulču vai nopļautā mauriņa zāli. Visu sezonu pļaujam mauriņu un visu sezonā nopļauto zāli beram virsū kartupeļiem. Pirmo gadu stādam kartupeļus, otro gadu tajā ar humusu (trūdvielām) bagātajā zemē var iesēt kabačus, ķirbjus un pat arbūzus, bet trešajā gadā, kad augsne ir palikusi ļoti mīksta, var droši mēģināt sēt, piemēram, burkānus. Protams, ar šo metodi hektārus nepiestādīsi, bet ir iespēja to izmantot piemājas dārzā.
Tika sniegti arī padomi par pareizu stādu audzēšanu un izskatītas saimniecībā visbiežāk pieļautās kļūdas, diskutējām par stādu kopšanas variantiem bez ķīmijas, tas ir, izmantojot to, kas ikvienam ir mājās: sāls, soda, jods, raugs, skābs piens, sausās sinepes, asie pipari. Piemēram, jodu var lietot kā piebarošanu tomātu stādiem, lai veidotos vairāk ziedu un tomātu. Ja to sajauc ar skābo pienu – iznāk izsmidzināmais līdzeklis, kas var pasargāt lapas no “fitoftoras”. Sinepju pulveri, asos piparus un sodu izmanto, lai pasargātu augus no gliemjiem utt.
Visiem sanākušajiem patika gan seminārs, gan diskusijas. Beigās visiem tika uzdāvinātas dārzeņu un puķu sēklas.