Tūrisms

Apskates objekti Ambeļu pagastā:
 • Ambeļu Svētā Jura Romas katoļu baznīca un kapsēta  atrodas Ambeļu ciemā. Sākotnēji celta 18. gs. b. kā kapsētas kapliča. Baznīcas altāris ir Valsts nozīmes mākslas piemineklis.
  Ambeļu Svētā Jura Romas katoļu baznīca
  Ambeļu Svētā Jura Romas katoļu baznīca

  Ambeļu_baznīcas altāris
  Ambeļu baznīcas altāris
 • Ambeļu parks  Parks izvietots brīvā ainaviskā plānojumā padziļā ieplakā starp diviem uzkalniem un uz to stāvajām nogāzēm.
 • PB120448PA170361
 • Ambeļu skreine – Biedrība „Jubra” projekta „Latgalisko tradīciju un prasmju mājas „Ambeļu skreine” Daugavpils novadā vienkāršota rekonstrukcija” ietvaros veica 20. gs. sākumā celtas koka mājas Ambeļu pagastā vienkāršoto rekonstrukciju, padarot to par drošu, estētiski sakoptu un ērtu vidi latgalisko tradīciju un prasmju kopšanai un pilnveidošanai. Ambeļu skreinē var iepazīt un iegūt dažādas latgaliešu tradīcijas un prasmes – maizes cepšana, klūgu pīšana, aušana.  skreine1sam
 • Atpūta pie Višķu ezera un krasta avots  – Biedrība „Ambeļu ciema attīstības biedrība „Cerība”” Višķu ezera krastā projekta „Atpūta pie ezera” ietvaros labiekārtoja atpūtas vietu.  No atpūtas vietas gar Višķa ezera krastu projekta „Krasta avots” ietvaros tika izveidota dabas taka un sakārtots ezerā ieteikošais avots, lai pievērstu uzmanību vides aizsardzībai. Taka ved līdz avotam un peldēšanas vietai, kura atrodas līdzās avota ieteikai ezerā.
  Atpūta pie ezera
  “Atpūta pie ezera”
  Višķu ezera "Krasta avots"
  Višķu ezera “Krasta avots”

   

 

 

 

 

 • Dubnas upes ainavas: