Ukraiņu borščs no Medumu pagasta

  19.septembrī noslēdzās tradicionālās Daugavpils novada dienas, kurās šogad lielākā uzmanība tika veltīta Kalupes, Nīcgales, Līksnas un Vaboles pagastiem.

Svētku dalībnieki varēja aplūkot fotoizstādes “Kalupes, Līksnas, Nīcgales, Vaboles pagasti tuvplānā” un “Mežos, upēs, ezeros”, izbaudīt piesātinātu kultūras programmu, iesaistīties vairākās sporta aktivitātēs, pastaigāties pa gadatirgus ielu un ļauties degustācijai ”Lauku gardumu ielā”. Medumu pagasts apmeklētājiem piedāvāja sasildīties ar īsto “Ukraiņu boršču”. —– Maize, speķis un ķiploki bija vispiemērotākais un gardākais papildinājums karstai zupai. Koši dekoru elementi, smaidīgas saimnieces un kārdinoša ēdienu smarža piesaistīja fotogrāfu un zupas gribētāju uzmanību. Pozitīvas atsauksmes un daudzkārši “paldies” bija vislabākā balva par centībām un pierādījums tam, ka ēdiens ir iznācis gards un sātīgs.

Arī šogad Daugavpils novada dienas bija aizraujošas un notikumiem bagātas, atstājot patīkamas atmiņas un pašus labākos iespaidus par kultūras programmu, gadatirgū piedāvāto produkciju, daudzpusīgu radošo darbnīcu aktivitāšu klāstu, kā arī neatkārtojamiem un dažādiem “Lauku gardumu ielas” ēdieniem.

Mūsu Medumu pamatskolas un internātpamatskolas skolēni arī piedalījās Daugavpils novadu dienās. Viņi radīja pīšanas elementus un izklaidēja bērnus radošajās darbnīcās. 

Paldies visiem, kas palīdzēja organizēt šo jauko pasākumu!